info@academyit.net 02144284207
  1. صفحه نخست
  2. مقالات
  3. نحوه ایجاد انواع پست تایپ در وردپرس

نحوه ایجاد انواع پست تایپ در وردپرس

اغلب افراد به اشتباه وردپرس را فقط یک پلت فرم وبلاگ نویسی طبقه بندی می کنند. در طول سالهای گذشته، وردپرس به یک سیستم مدیریت محتوا تبدیل شده است. به طور پیش فرض وردپرس با انواع محتوای اصلی همراه است. با این وجود شما می توانید انواع محتواهای سفارشی را به صورت دلخواه ایجاد کنید.در این مقاله، ما به شما نحوه ایجاد انواع پست های سفارشی به همراه طبقه بندی در وردپرس را نشان خواهیم داد.

 

نحوه ایجاد انواع پست تایپ در وردپرس

 

انواع پست ها (post types) و طبقه بندی ها (taxonomy) چیست؟

 

نحوه ایجاد انواع پست تایپ در وردپرس

 

انواع پست ها یک اصطلاح است که برای اشاره به انواع مختلف محتوای در یک سایت وردپرس استفاده می شود. در همه جنبه های عملی، باید نوع محتوا را نام برد.

انواع پست های سفارشی محتوایی مانند پست ها و صفحات هستند. از آنجایی که وردپرس از یک پلت فرم ساده وبلاگ نویسی به یک سیستم مدیریت محتوا قوی خلق شده است، اصطلاح پست به آن افزوده شده است. با این حال، نوع پست می تواند هر نوع محتوا باشد. به طور پیش فرض، وردپرس با این نوع پست ها همراه است:

  • پست
  • صفحه
  • ضمیمه
  • بازبینی
  • منوی ناوبری

شما می توانید انواع پست های سفارشی خود را ایجاد کرده و از آنها استفاده کنید. به عنوان مثال اگر شما یک وب سایت بررسی فیلم را ایجاد کنید، احتمالا می خواهید یک نوع پست تحت عنوان فیلم ایجاد کنید. این نوع پست می تواند زمینه های مختلف سفارشی و حتی ساختار رده سفارشی خود را داشته باشد. نمونه های دیگری از انواع پست عبارتند از: نمونه کارها، مشتریان، محصولات و...

همه آن ها در جدول پایگاه داده پست ذخیره می شوند و توسط ستونی به نام post_type متمایز می شوند.

 

طبقه بندی ها (taxonomy)

 

طبقه بندی در وردپرس یکی از آن چیزهایی است که همه استفاده می کنند. طبقه بندی وردپرس به عنوان یک راه برای دسته بندی پست ها و انواع پست های سفارشی با هم استفاده می شود.

وردپرس با دو پیش فرض طبقه بندی ها، دسته ها و برچسب ها همراه است. با این حال در برخی موارد ممکن است بخواهید فراتر از دسته ها و برچسب ها گسترش یابد. وردپرس به شما اجازه می دهد تا طبقه بندی های سفارشی خودتان را ایجاد کنید و از آنها در انواع پست های خود برای دسته بندی و مرتب سازی محتوای خود استفاده کنید.

 

 

ایجاد یک نوع پست سفارشی (راه ساده)

ساده ترین راه ایجاد نوع پست سفارشی در وردپرس با استفاده از یک افزونه است. این روش برای افراد مبتدی توصیه می شود زیرا امنیت بالایی دارد و فوق العاده آسان است.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که پلاگین UI Custom Post Type را نصب و فعال کنید. پس از فعال شدن افزونه یک آیتم جدید به پیشخوان وردپرس شما افزوده میشود به نام CPT UI.

 

نحوه ایجاد انواع پست تایپ در وردپرس

 

حالا به CPT UI بروید و گزینه  create new custom post type or taxonomyرا انتخاب کنید.

 

این افزونه همچنین به شما اجازه می دهد تا طبقه بندی های سفارشی خود را ایجاد کنید.

به همین دلیل است که صفحه اضافه نوع جدید پست سفارشی به دو ستون تقسیم می شود. در سمت چپ شما باید فرم مورد نیاز برای ایجاد نوع پست سفارشی خود را پر کنید و در سمت راست خود، اگر فرمتی را برای یک طبقه بندی سفارشی ایجاد کنید، یک فرم دارید.

 

نحوه ایجاد انواع پست تایپ در وردپرس

 

در ستون نوع پست سفارشی، ابتدا باید یک نام برای نوع پست سفارشی خود را ارائه دهید. این نام بیش از 20 کاراکتر را نداشته باشد، مثلا فیلم، دستور غذا، معامله، واژه نامه، و ....

 

در زمینه بعدی، شما باید یک برچسب برای نوع پست سفارشی خود را ارائه دهید. این برچسب در نوار مدیریت وردپرس شما درست مانند پست ها و صفحات ظاهر می شود. این نیز باید به معنای چندگانه باشد. به عنوان مثال، فیلم ها، دستور العمل ها، تخفیف ها، واژه نامه و...

پس از آن شما نیاز به یک فرم منحصر به فرد برای برچسب خود را دارید. این فرم منحصر به فرد توسط وردپرس برای نشان دادن دستورالعمل ها و سایر عناصر رابط کاربر استفاده می شود.

در نهایت یک توضیح برای نوع پست سفارشی خود وارد کنید.

حالا شما می توانید بر روی دکمه Create Custom Post Type کلیک کنید تا نوع جدید پست سفارشی خود را اضافه کنید. همه چیز هست.

شما همچنین می توانید بر روی گزینه های Advanced Label Options و گزینه های پیشرفته کلیک کنید تا گزینه های بیشتری را برای نوع سفارشی خود سفارشی کنید.

 

ایجاد یک نوع پست سفارشی ( بصورت دستی )

مشکل استفاده از افزونه این است که انواع پست سفارشی هنگامی که پلاگین غیرفعال می شود، ناپدید می شوند. هر داده ای که در آن انواع پست های سفارشی دارید، همچنان وجود دارد، اما نوع پست سفارشی شما ثبت نام نمی شود و از ناحیه مدیریت قابل دسترسی نخواهد بود.

اگر شما در یک سایت سرویس گیرنده کار می کنید و نمی خواهید افزونه دیگری نصب کنید، می توانید با اضافه کردن کد مورد نظر در فایل functions.php  قالبتان یا در یک افزونه خاص سایت (به صورت سفارشی Types Debate functions.php یا Plugin) این کار را میسر کنید.

 

نحوه ایجاد انواع پست تایپ در وردپرس

 

نمونه ای از کد ساده برای ایجاد انواع پست سفارشی :

 

// Our custom post type function

function create_posttype() {

 

    register_post_type( 'movies',

    // CPT Options

        array(

            'labels' => array(

                'name' => __( 'Movies' ),

                'singular_name' => __( 'Movie' )

            ),

            'public' => true,

            'has_archive' => true,

            'rewrite' => array('slug' => 'movies'),

        )

    );

}

// Hooking up our function to theme setup

add_action( 'init', 'create_posttype' );

 

 

آنچه این کد انجام می دهد این است که یک نوع پست "فیلم" را با یک آرایه ای از استدلال ثبت می کند. این استدلال گزینه های نوع پست سفارشی ما هستند که این آرایه دارای دو بخش است، قسمت اول برچسب است که خود آرایه است. بخش دوم شامل سایر استدلال هایی نظیر دید عمومی، آرشیو و ... است که در URL ها برای این نوع پست استفاده می شود.

 

این تکه کد می تواند پارامترهای بیشتری را بگیرد اما از بحث ما خارج است. برای اطلاعات بیشتر به سایت زیر مراجعه کنید:

codex.wordpress.org

 

امیدوارم مواردی که توی این مقاله مورد بررسی قرار دادیم تونسته باشه به شما دوست عزیزم کمک کنه که در طراحی وب سایت یک قدم جلوتر برید و کارهایی بهتر و حرفه ای تری رو انجام بدید و اما اگر شما دوست عزیز مشتاق یادگیری طراحی سایت هستید و در این رابطه نیاز به آموزش دارید میتونید با مطالبی که در صفحه آموزش طراحی سایت نوشتیم مسیر درستی رو انتخاب کنید و با یادگیری موارد مختلف به یک طراح سایت حرفه ای تبدیل بشید ، با استفاده از آموزش طراحی سایت حرفه ای آکادمی آی تی میتونید به صورت ویدئویی و کاملا کاربردی از صفر آموزش طراحی سایت رو آغاز کنید و قدم به قدم  به یک طراح سایت حرفه ای تبدیل بشد و خودتون رو برای ورود به بازار کار آکاده کنید .

ارسال نظر

= 7 + 9

هنوز نظری برای این مقاله ثبت نشده است ...

Whoops, looks like something went wrong.

(1/1) ErrorException

file_put_contents(): Only 0 of 275 bytes written, possibly out of free disk space

in Filesystem.php (line 122)
at HandleExceptions->handleError(2, 'file_put_contents(): Only 0 of 275 bytes written, possibly out of free disk space', '/home/academyi/public_html/acacore/vendor/laravel/framework/src/Illuminate/Filesystem/Filesystem.php', 122, array('path' => '/home/academyi/public_html/acacore/storage/framework/sessions/sW3lV6hp6TSTsFre6O9P7L1CHsHW4PbOLbhhgT9F', 'contents' => 'a:4:{s:6:"_token";s:40:"9SY0nojV6UQDTZbFTF1ID0JxuZBfXnEJlPuRfwNl";s:5:"views";a:1:{i:0;i:188;}s:9:"_previous";a:1:{s:3:"url";s:89:"https://academyit.net/article/detail/How-to-create-a-variety-of-typing-posts-in-WordPress";}s:6:"_flash";a:2:{s:3:"old";a:0:{}s:3:"new";a:0:{}}}', 'lock' => true))
at file_put_contents('/home/academyi/public_html/acacore/storage/framework/sessions/sW3lV6hp6TSTsFre6O9P7L1CHsHW4PbOLbhhgT9F', 'a:4:{s:6:"_token";s:40:"9SY0nojV6UQDTZbFTF1ID0JxuZBfXnEJlPuRfwNl";s:5:"views";a:1:{i:0;i:188;}s:9:"_previous";a:1:{s:3:"url";s:89:"https://academyit.net/article/detail/How-to-create-a-variety-of-typing-posts-in-WordPress";}s:6:"_flash";a:2:{s:3:"old";a:0:{}s:3:"new";a:0:{}}}', 2)in Filesystem.php (line 122)
at Filesystem->put('/home/academyi/public_html/acacore/storage/framework/sessions/sW3lV6hp6TSTsFre6O9P7L1CHsHW4PbOLbhhgT9F', 'a:4:{s:6:"_token";s:40:"9SY0nojV6UQDTZbFTF1ID0JxuZBfXnEJlPuRfwNl";s:5:"views";a:1:{i:0;i:188;}s:9:"_previous";a:1:{s:3:"url";s:89:"https://academyit.net/article/detail/How-to-create-a-variety-of-typing-posts-in-WordPress";}s:6:"_flash";a:2:{s:3:"old";a:0:{}s:3:"new";a:0:{}}}', true)in FileSessionHandler.php (line 83)
at FileSessionHandler->write('sW3lV6hp6TSTsFre6O9P7L1CHsHW4PbOLbhhgT9F', 'a:4:{s:6:"_token";s:40:"9SY0nojV6UQDTZbFTF1ID0JxuZBfXnEJlPuRfwNl";s:5:"views";a:1:{i:0;i:188;}s:9:"_previous";a:1:{s:3:"url";s:89:"https://academyit.net/article/detail/How-to-create-a-variety-of-typing-posts-in-WordPress";}s:6:"_flash";a:2:{s:3:"old";a:0:{}s:3:"new";a:0:{}}}')in Store.php (line 128)
at Store->save()in StartSession.php (line 88)
at StartSession->terminate(object(Request), object(Response))in Kernel.php (line 218)
at Kernel->terminateMiddleware(object(Request), object(Response))in Kernel.php (line 189)
at Kernel->terminate(object(Request), object(Response))in index.php (line 60)