info@academyit.net 02144284207
 1. صفحه نخست
 2. مقالات
 3. Keyword Stuffing چیست؟

Keyword Stuffing چیست و تا چه حد باید از کلمه کلیدی در متن استفاده کرد؟

 

همانطور که می‌دانید برای رتبه گیری در سایت، باید قوانین سئو را که توسط گوگل تعیین می‌شود را در کار خود به کار ببرید. یکی از این قوانین استفاده از کلمه کلیدی به اندازه لازم در محتواست.
Keyword Stuffing یا استفاده بیش از اندازه ی کلمه هدف، روشی است که با کمک آن فرد می‌توانست به گوگل کلمه کلیدی مورد نظر را نشان دهد و همینطور با استفاده از این روش، رتبه گرفتن سایت با کلمه کلیدی مورد نظر را به گوگل می‌فهماندند. 
با توجه به آپدیت شدن الگوریتم های گوگل، این روش در حال حاضر کاربردی ندارد و نباید مورد استفاده قرار بگیرد و در صورت استفاده از آن، به نوعی دچار تخلف شده اید. در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم که تا چه اندازه باید از کلمه کلیدی هدف استفاده کرد؛ پس در ادامه با ما همراه باشید.

 


Keyword Stuffing چیست؟

 

این روش از روش های معروف مربوط به چند سال پیش بود که بسیار مورد توجه سئوکاران قرار گرفته بود؛ آنها با بولد کردن و تکرار کلمه کلیدی، صفحه مورد نظر را با کلمه کلیدی هدف بالا می‌ آوردند. به مرور زمان این روش از روش های اصلی اسپم معرفی شد و گوگل اعلام کرد در صورتی که سایتی از آن استفاده کند جریمه می‌شود. در این میان الگوریتمی به نام رنک برین معرفی شد؛ این الگوریتم برای رتبه بندی صفحات فاکتورهای خود را به همه اعلام نمود و Keyword Stuffing به طور قطع کارایی خود را از دست داد. رنک برین علاوه بر فاکتورهایی که دارد قادر است بین کلمه کلیدی و محتوا ارتباط معنایی را تشخیص دهد.


تکنیک تکرار کلمات کلیدی از کجا شروع شد؟

 

در ابتدا که موتورهای جستجو طراحی شدند، الگوریتم هایی که در آن زمان طراحی و اجرا شدند بسیار ساده بودند که قادر به تشخیص مفهوم محتوا نبودند و حتی کلمات و مفهوم کلمات را نمی‌توانستند تشخیص دهند. اصول کار این الگوریتم ها به این شکل بود که برای تشخیص موضوع مربوطه، عباراتی که بیستر در صفحه تکرار می‌شدند را تشخیص داده  و جایگاه مناسبی برای آن صفحه در نظر می‌گرفت.
به همین منظور متخصصین سئو برای رتبه گیری در کلمه مورد نظر، عبارات را تا جایی که ممکن بود در محتوا تکرار می‌کردند. با گذشت زمان و توسعه یافتن الگوریتم های گوگل همچون الگوریتم مرغ مگس خوار و الگوریتم Rank Brain روی کار آمدند که قادر به شناسایی ارتباط معنایی بین کلمات و کیفیت محتوا شدند. با افزایش هوش ربات های گوگل، کم کم تکرار کلمه کلیدی کمتر و کمتر شد و به جایی رسید که استفاده از روش 
keyword stuffing از روش های اسپم شناخته شد.
Keyword Stuffing در کجا استفاده می‌شود ؟
Keyword Stuffing در قسمت های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد به عنوان مثال در؛
محتوا
عنوان صفحات
توضیحات صفحه
در هر یک از موارد بالا، کلمات کلیدی به شکل آزار دهنده ای در محتوا، عناوین صفحات و حتی توضیحات صفحه تکرار می‌شد. که استفاده بیش از اندازه آن، متن را برای خواننده کسل کننده و بی معنی می‌ساخت.
حال با آپدیت شدن زود به زود  الگوریتم های گوگل، دیگر این ترفندها جوابگوی رتبه گرفتن و بالا آمدن کلمه کلیدی نیست و حتی توصیه می‌شود فقط یک بار از کلمه کلیدی در عنوان و یا توضیحات متا استفاده کنید. ( کلمه کلیدی و مترادف کلمات کلیدی باید در توضیخات متا و عنوان وجود داشته باشد ).
توصیه می‌شود به هیچ عنوان از کلمات کلیدی با تکرار زیاد همچنین لینک دادن بیش از حد آن به یک صفحه به شدت خود داری کنید زیرا موجب پنالتی سایت خواهد شد.

 

به جای تکرار کلمه کلیدی از چه کلمه ای استفاده کنیم؟ 

 

گوگل سعی دارد به جای توجه به تعداد و تکرار کلمه کلیدی هدف، به مفهوم آن و کیفیت محتوا، برای رتبه بندی سایت استفاده کند و جایگاه ها را مشخص نماید. که در این رابطه روش های مختلفی وجود دارد از جمله؛
بهترین روش های جایگزین Keyword Stuffing
استفاده از کلماتی که هم خانواده کلمات کلیدی است و یا هم معنی آن است
استفاده از معادل انگلیسی کلمه کلیدی
استفاده از عباراتی که توصیف کننده کلمه کلیدی هستند
استفاده از ترکیب های متنوع
با استفاده از تکنیک های بالا می‌توانید به راحتی به جای تکرار کلمه کلیدی، کلمات مفهومی آن را به کار ببرید که از لحاظ گوگل هم مشکلی پیش نیاید.

 

 

آیا تکرار کلمه کلیدی همیشه موجب جریمه سایت می‌شود؟

 

همیشه این سوال بوده است با وجود اینکه برخی از سایت ها از این قانون پیروی نمی‌کنند چرا باز هم در نتایج اول گوگل قرار گرفته اند؟ و اینکه آیا باید تا تعداد مشخصی از کلمه کلیدی استفاده کنیم؟ برای پاسخ به این سوالات چندین نکنه در ادامه آمده که باید به آنها توجه کنید؛
گوگل همیشه دوست دارد به سایت هایی که محتوای با کیفیتی دارند، امتیاز دارد؛ زیرا کاربراین برای وی اهمیت دارند.
به یاد داشته باشید؛ محتوایی که تولید کردید در صورتی که برای کاربر جذاب و کاربردی باشد، هرگز از نظر گوگل دچار تخلفی نشده اید.
دقت کنید که نیازی به تمرکز بر روی تعداد تکرار یک عبارت در صفحه و یا حذف آن از بخش هایی از مقاله خود ندارید. هیچ عدد مشخص و استانداردی برای تعداد استفاده از یک کلمه در صفحه وجود ندارد.
برای جلوگیری از جریمه شدن، سعی کنید کلمه کلیدی را تا جایی که مفهوم متن حفظ شده باشد، آورده شود و تلاش نکنید ما بین عبارات آن را اضافه کنید و موجب بی معنی شدن عبارات برای کاربر شود.

 

مطلب‌های مرتبط

 

 

 


امیدوارم مواردی که توی این مقاله مورد بررسی قرار دادیم تونسته باشه به شما دوست عزیزم کمک کنه که در طراحی وب سایت یک قدم جلوتر برید و کارهایی بهتر و حرفه ای تری رو انجام بدید و اما اگر شما دوست عزیز مشتاق یادگیری طراحی سایت هستید و در این رابطه نیاز به آموزش دارید میتونید با مطالبی که در صفحه آموزش طراحی سایت نوشتیم مسیر درستی رو انتخاب کنید، با استفاده از آموزش طراحی سایت حرفه ای آکادمی آی تی میتونید به صورت ویدئویی و کاملا کاربردی از صفر آموزش رو آغاز کنید.

ارسال نظر

= 4 + 6

نظرات کاربران

 • کاربر آکادمی آی تی
  لطفا برای کمک به یادگیری سئو باز هم مطلب بذارید ممنون
  در تاریخ ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ 0
  • کاربر آکادمی آی تی

   سلام چشم حتما 

   مهتاب نادرعلی در ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ 0