info@academyit.net 02144284207
  1. صفحه نخست
  2. مقالات
  3. جشنواره یلدا تا نوروز آکادمی آی‌تی

جشنواره یلدا تا نوروز آکادمی آی‌تی

جشنواره یلدا تا نوروز آکادمی آی‌تی

 

یلدا

 

شب یلدا در پیش است، طولانی‌ترین شب سال و شب اول فصل سرد زمستان. این شب از دیرباز در تاریخ کهن کشور عزیزمان اهمیت بالایی داشته و همواره نمادی از میهمان‌نوازی، شکرگزاری و امید بوده است. ایرانیان باستان بر این اعتقاد بودند که شب یلدا را باید جشن گرفت، چراکه با طلوع خورشید در صبح روز بعد، روزها رفته‌رفته طولانی‌تر شده و پرتو ایزدی بیشتر بر مردم تابیده خواهد شد. برای همین افراد و خانواده‌ها دور یکدیگر جمع شده و با روشن کردن آتش و شب‌نشینی، طلب برکت و احوال خوش می‌کردند. این آیین، بیش از هفت هزار سال است که سینه‌به‌سینه منتقل شده و ایرانیان، هر سال شب یلدا را جشن می‌گیرند. دورهم جمع شدن خانواده‌ها، باعث ایجاد حس خوشی، سرزندگی، صفا و صمیمیت بیشتر می‌شود. اگر کمی بیشتر به اعتقادات و باورهای ایرانیان باستان نگاهی بیاندازیم، خواهیم دید که «یلدا» را باید جشن گرفت! شبی که در آن در یک جمع گرم و صمیمی با افراد خانواده و دیگر نزدیکان، خود را با گفت‌وگو، خوراکی‌ها، فال حافظ، شعرخوانی و شادابی مشغول کرده و تا پاسی از شب، این صمیمیت و گرمی را حفظ می‌کنیم.

همچنین، یلدا پیش‌آهنگ روزهای خوش است و پیشاپیش 90 روز بعد را که نوروز فرا می‌رسد، به افراد مژده می‌دهد. در فاصله یلدا تا نوروز، رفته‌رفته روزها طولانی‌تر شده و زمین رو به گرمی، سرسبزی و رویش می‌رود. ایرانیان باستان با امید به رسیدن نوروز، زمستان‌ها را سپری می‌کردند و زنده شدن دوباره زمین را انتظار می‌کشیدند. اما آنچه این امید را برای اولین بار در یک سال به آن‌ها گوشزد می‌کند، شب یلدا است. شاید بتوان گفت بسیار جالب و حیرت‌انگیز است که روزهای سخت زمستان، دقیقاً در فاصله یلدا و نوروز که هردوی آن‌ها جزو مهم‌ترین روزهای سال هستند، قرار دارد و در عمق برف و سرمای زمستانی، جوانه‌ای در دل ایرانیان پرورش می‌دهد. در یک‌سو، بی‌برگی و زمستان و در سوی دیگر، امید و زندگی، تشکیل یک پارادوکس درهم‌آمیخته شده و جذاب می‌دهند که هرسال تکرار می‌شود و هرگز تکراری نمی‌شود! بنابراین یلدا تا نوروز، جزو روزهای مهمی است که با گذر آن، دل انسان نیز همانند زمین، گرم‌تر و زنده‌تر می‌شود.

 

یلدا

 

 یلدای امسال فرق داره !!!

ما نیز در «آکادمی آی.تی»، به‌پاس فرارسیدن شب یلدا و آمدن فصل زمستان، پیشنهادهای ویژه‌ای برای شما همراهان عزیز، در فاصله یلدا تا نوروز در نظر گرفته‌ایم. این پیشنهادات شامل برگزاری دوره‌های آموزشی روزآمد و مناسب، تخفیف ویژه برای فراگیران، و همچنین آموزش‌های رایگان و سریع می‌شود و امیدواریم که در کنار شما، بتوانیم نهایت استفاده را از ارائه خدمات در این دوره زمانی سه‌ماهه ببریم. تمامی آموزش‌های ارائه‌شده در آکادمی آی.تی، با بالاترین کیفیت تولید محتوا و جدیدترین فناوری‌های روز در اختیار شما قرار گرفته‌اند. فراگیران عزیز می‌توانند از دوره‌های آموزشی رایگان و کوتاه‌مدت ما، برای آموزش‌های ابتدایی در حوزه‌های تخصصی برنامه‌نویسی و طراحی سایت استفاده کنند و دانش کسب‌شده را، برای پیشرفت در زمینه موردنظر خود به کار بندند. این آموزش‌های رایگان در قالب ویدئوهای کوتاه ارائه می‌شود که در مدت کوتاهی، حجم زیادی از اطلاعات لازم جهت خبره شدن در حوزه موردنظر شما را هدیه می‌دهد. از سوی دیگر، برای علاقه‌مندان شرکت در دوره‌های آموزشی تخصصی و حرفه‌ای شامل آموزش زبان‌های برنامه‌نویسی، طراحی وب‌سایت، بهینه‌سازی وب‌سایت برای موتورهای جستجو (سئو)، نصب و راه‌اندازی سامانه‌های مدیریت محتوا به همراه افزونه‌ها و قالب‌های آن‌ها، امنیت و موارد تخصصی دیگر، بسته‌های آموزشی متنوعی در قالب دوره‌های آموزشی چندساعته در نظر گرفته شده است. در کنار این موارد، ارائه مقالات آموزشی روزآمد و مفید به همراه فایل‌های کاربردی در زمینه رایانه و نرم‌افزار، بخشی دیگر از خدماتی است که برای همراهان همیشگی و اعضای محترم وب‌سایت تدارک دیده‌ایم. شما می‌توانید ما را در شبکه‌های اجتماعی نیز دنبال کنید و از جدیدترین اخبار در حوزه آموزش‌های ارائه‌شده در «آکادمی آی.تی» مطلع شوید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و رسیدگی به سؤالات و درخواست‌های شما، پل‌های ارتباطی ما در اختیار شما قرار گرفته‌اند. امیدواریم که بتوانیم موجبات رضایت شما را فراهم کنیم.

 

همراهان عزیز شما می توانید از تاریخ 97/09/29 الی 97/10/02 اقدام کنید و با 40% تخفیف در دوره های ما شرکت کنید تا بتوانید بازه ی زمانی یلدا تا عید را به بهترین نحو کسب مهارت و دانش داشته باشید.

 

کد تخفیف : anaranar

 

 

یلدا

ارسال نظر

= 8 + 5

هنوز نظری برای این مقاله ثبت نشده است ...