7 نکته برای بهبود خلاقانه طراحی سایت

7 نکته برای بهبود خلاقانه طراحی سایت
آکادمی آی تی
آکادمی آی تی
dots

7 نکته برای بهبود خلاقانه طراحی سایت

زمان مورد نیاز برای مطالعه 5 دقیقه

طراحان وبسایت همیشه دنبال نکاتی برای بهبود خلاقیت خود برای داشتن کارهای الهام بخش و هیجان انگیز هستند. برای بسیاری, نگاه به وبسایت های دیگر شروع خوبی است

دپارتمان ‌ها: آموزش طراحی سایت
1398/08/03
4,295 بازدید

طراحی های اشتباه میتونه به طراحان کمک کنه تا اشتباهات رو یاد بگیرند و ازش خودداری کنند. بهرحال هیچ طراحی دوست نداره فقط از طرح دیگران کپی کنه و ازشون استفاده کنه.

نکات زیر رو بخاطر بسپازید, این ها کمک می کنند طراحی خلاقانه تری داشته باشید:

 

بهبود طراحی سایت

 

1- برای طراحی خلاقانه از خارج اینترنت الهام بگیرید

طراحان وقت زیادی برای یافتن نمونه های آنلاین خوب نمی گذارند. منابع زیاد و مختلف الهام بخشی برای افراد خلاق وجود دارد. این ممکنه شامل سایر انواع کارهای منتشر شده مثل طراحی ساختمان و حتی مناظر طبیعی باشه.

 

2- درمورد رنگ ها بیاموزید

گاهی یادگیری بیشتر درمورد رنگ های مکمل کمک زیادی می کنه. یک جای خوب برای شروع این لینک هست که توسط یک کمپانی نقاشی تهیه شده. دوباره, خیلی از مفاهیم متفرقه مثل طراحی خانه میتونه به بهبود طراحی وبسایت شما کمک کنه.

 

3- درمورد فونت ها بیشتر بدانید تا طراحی خلاقانه داشته باشید

اندازه و شکل نوشته ها در یک صفحه میتونید قابلیت خوانایی یک سایت رو افزایش بده. این همچنین تاثیری که سایت روی بازدیدکنندگان می گذاره رو تغییر میده. طراحان وبسایت نیاز دارند که بدانند چه فونت هایی حرفه ای بنظر می رسند و با محتوا و موضوع سایت مورد نظرشون همخوانی داره.

 

4- استفاده از بک گراندها رو فراموش نکنید

سال ها قبل, طراحان به عدم استفاده از بک گراندها توصیه می شدند, دلیلش هم استفاده ی پهنای باند بود. بهرحال, امروزه بهینه سازی این تصاویر برای بارگذاری سریعتر ممکن شده. همچنین اکثر کاربران به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند. بک گراند ها ممکنه برای ورژن موبایل وبسایت جدی تر هم باشه.

 

5- فتوشاپ یاد بگیرید تا خلاقانه طراحی سایت کنید

 طراحانی که به ابزارهایی مثل فتوشاپ مسلط هستند میتونند هرچیزی که خودشان یا مشتری شان تصور می کند را بسازند. تعداد زیادی منابع آنلاین وجود دارند که میتونند به طراحان برای افزایش مهارتشون در زمینه ها و ابزارهای مختلف, کمک کنند.

 

6- با یک نقاشی شروع کنید

طراحان زیادی از همان ابتدا سراغ نرم افزارهای طراحی وب یا حتی کدنویسی آن به HTML رفتند, اما برای افراد خلاق راه بهتر اینه که ابتدا طرح یا ایده ی خودشون رو در یک کاغذ پیاده سازی کنند سپس سراغ مراحل بعدی بروند. اینکار باعث افزایش خلاقیت طراحان و سازماندهی بهتر طرح ها می شود.

 

7- وب گردی کنید

تعداد زیادی مثال برای وبسایت هایی با طراحی خوب و بد وجود دارد که براحتی در اینترنت پیدا می شوند. دنبال وب سایت هایی که برنده ی جایزه طراحی شدند بگردید و از اون طرح ها برای افزایش مهارت و خلاقیت خودتون استفاده کنید. همچنین دنبال وبسایت هایی با طراحی بد بگردید تا بدانید از چه چیزهایی باید خودداری کنید. گاهی نگاه کردن به وبسایت های بد میتونه در حد بررسی وبسایت های خوب کمک کنه.

 

از ابزارهای موجود استفاده کنید

امروزه هزاران ابزار مختلف با قابلیت های جذاب وجود دارند که شما میتونید از هرکدام در یک بخش از وب سایتتون استفاده کنید. این ابزارها آنقدر متنوع و فراوان هستند که حتی جستجو برای اون ها میتونه ایده های جدیدی برای شما خلق کنه. پس فراموش نکنید تا جای ممکن از بهترین این ابزارها استفاده کنید.