25% تخفیف روی دوره پرطرفدار وردپرس (wordpress) (با کمترین هزینه و کمترین زمان کسب و کارتو راه انداری کن)
همین حالا کلیک کن

آموزش سئو

سئو یکی از دانش‌هایی محسوب می‌شود که امروزه شاهد آن هستیم که توجه بسیاری به آن می‌شود. از همین جهت آموزش سئو جایگاه مهمی پیدا کرده است که باید برای موفقیت به آن بپردازید. ما تصمیم داریم در این دپارتمان اطلاعاتی را در رابطه با آموزش سئو در اختیارتان قرار دهیم تا به خوبی با این موضوع که بسیار اهمیت دارد، آشنا شوید؛ بنابراین اگر به دنبال موفقیت در حرفه و کسب و کار خود هستید، با ما همراه باشید. می‌توان گفت رشد یا میزان سود به دست آمده در یک کسب و کار آنلاین ارتباط مستقیمی با جایگاه وب سایت آن در گوگل دارد. اگر وب سایتی در کلمات کلیدی که کاربران هدفش جستجو میکنند در گوگل جایگاه خوبی نداشته باشد، درصد بسیار زیادی از شانس موفقیتش را از دست خواهد داد. حالا اگر شما این تخصص رو به دست بیاورید و بتوانید جایگاه وب سایت خودتان و یا مشتری هایتان را درگوگل ارتقا دهید، که به آن بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو یا سئو نیز گفته میشود، می‌توانید درآمد بسیار بالایی را به دست بیاورید.

44 مقاله
9 دوره آموزشی
1 فایل کاربردی
جدید تکمیل شده
آموزش سرچ کنسول

آموزش سرچ کنسول

دوره ی جامع آموزش سرچ کنسول آکادمی آی تی...

مدرس: علی عارفی نیا
۰1:49:44 199,000 تومان

Search Engine Optimization که فرم کامل SEO است، معنی بهینه سازی موتور جستجو را دارد. توجه داشته باشید منظور از بهینه سازی در واقع اقداماتی است که طراح سایت باید آن را انجام دهد تا سایت و صفحه‌ی خود را در میان برترین صفحات قرار دهد. شاید پیش خودتان فکر کنید که این کار، کار درست و طبق عرف نیست؛ اما باید گفت چنین چیزی نیست و تمام اقداماتی که در راستای سئو سایت صورت می‌گیرد طبق عرف و اصول اخلاقی است که کمک می‌کند سایت و صفحه‌ی فرد در رتبه‌ی بالاتری قرار گیرد.

بسیاری از افراد گمان می‌کنند که بهینه سازی موتور جستجو فرایند ساده و آسانی است که افراد می‌توانند در راستای آن اقدامات لازم را انجام دهند. باید گفت چنین چیزی نیست و شما برای پرداختن به سئو به آموزش‌های لازمی نیاز دارید؛ بنابراین از اهمیت ایین دوره غافل نشوید و بدون پرداختن به آن، اقدامی را در راستای سئو ی سایت انجام ندهید.

اهداف یادگیری سئو

 

اهدافی که seo سایت به همراه خواهد داشت

سوالی که برای بسیاری از کاربران پیش می‌آید به این صورت است که سئو سایت چه هدفی را به همراه خواهد داشت و چگونه می‌تواند سبب موفقیت و پیروزی شود؟ در پاسخ باید گفت که با استفاده از این علم می‌توان ارتباط بین صفحات جست‌وجو و کلمه‌های کلیدی مورد استفاده را افزایش داد که این کار در آخر منجر به کسب رتبه و جایگاه بهتری برای وب‌سایت می‌شود. البته توجه داشته باشید که نتیجه‌ی سئو سایت به سرعت خود را نشان نمی‌دهد، اما اگر شما دوره آموزش سئو را دیده و مطابق با آن عمل کرده باشید، پس از گذشت مدت زمان مشخصی متوجه می‌شوید که جایگاه سایت شما بالاتر رفته است.

به طور کلی اهداف سئو سازی سایت می‌تواند شامل مواردی چون بالا رفتن آمار بازدید سایت، ایجاد برند، برخورداری از رتبه‌ی بهتر در موتور جستجو گوگل، افزایش ترافیک سایت و ... شود. با توجه به اهدافی که بیان شد، می‌توان گفت تمام این مسائل بر افزایش میزان فروش تاثیر خواهد داشت و بهترین شیوه برای تبلیغات محسوب می‌شود.

 

بهترین شیوه‌های ممکن برای یادگیری سئو

همانطور که گفته شد، فرایند سئو سایت، فرایندی زمان‌بر و سخت به نظر می‌رسد که باید بر اساس آموزش‌های مختلف به فرد گفته شود. آموزش سئو سازی سایت به شما کمک می‌کند که اطلاعات دقیقی را در رابطه با این دانش و استفاده از آن به دست آورید و سپس از آن استفاده‌ی لازم را نیز ببرید. شیوه‌هایی که شما می‌توانید برای سئو سازی سایت از آن‌ها استفاده کنید، شیوه‌های گوناگون و متنوعی هستند که در ادامه برخی از آن‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم تا با آن‌ها آشنا شود.

مطالعه‌ی کتاب‌های مخصوص آموزش: یکی از کارآمدترین شیوه‌هایی که می‌توانید در راستای خدمات سئو از آن بهره ببرید، بدون شک استفاده از کتاب‌هایی است که مفاهیم اولیه سئو را در اختیار شما قرار می‌دهند؛ لازم به ذکر است که امروزه شما می‌توانید کتاب‌های مورد نظر خود را به راحتی و از طریق اینترنت دریافت کنید. دقت داشته باشید که مطالعه این دست از کتاب‌ها به شما کمک می‌کند تا با مفاهیم و اصطلاحات رایج این دانش آشنا شوید و از آن بهترین استفاده را ببرید.

 

تماشای فیلم و ویدئوهای مربوط 

از دیگر شیوه‌های آموزش seo می‌توان به مشاهده‌ی فیلم‌های آموزشی اشاره کرد. البته بهتر است پیش از پرداختن به این شیوه، اطلاعات ابتدایی و اولیه را داشته باشید تا بتوانید استفاده‌ی بهتری از این دانش ببرید.

 

شرکت در کلاس و دوره‌های SEO

موثرترین شیوه‌ای که می‌تواند seo به خوبی فرا بگیرید، شرکت در کلاس و دوره‌های آموزش SEO است. این نوع از آموزش برای افرادی مناسب به نظر می‌رسد که تمایل دارند در کمترین زمان ممکن و به صورت کاملا حرفه‌ای این آموز را کامل یاد بگیرند.

برای آشنایی بیشتر با اصول سئو و مواردی که باید با آن‌ها آشنا شوید، خواندن ادامه‌ی این مطلب را به شما پیشنهاد می‌دهیم. در این مقاله تصمیم داریم شما را به طور کامل با مواردی که در راستای آموزش با آن‌ها مواجه می‌شوید، آشنا کنیم تا اطلاعات جامعی به دست آورید و از آن در راستای بهبود رتبه سایت خود استفاده کنید.

 

یادگیری سئو مقدماتی

یادگیری سئو مقدماتی در واقع به مجموع اقدامات ابتدایی و اولیه برای آموزش گفته می‌شود؛ یعنی شما در این مرحله باید با اصطلاحات و حجم انبوه داده‌ها آشنا شوید. این موضوع به شما کمک می‌کند تا تصمیم و انتخاب‌های مناسب تری در راستای خدمات سئو داشته باشید؛ بنابراین توصیه می‌شود در این راستا کوتاهی نکنید و تمام تلاش خود را در جهت آشنایی با موضوعات مربوط بهبهینه سازی سایت به کار بگیرید تا بتوانید در این امر موفق شوید.

شما می‌توانید برای شروع آموزش سئو مقدماتی  به واژه نامه‌ای که برای این دانش در بخش مقالات در نظر گرفته شده است، مراجعه کنید و واژه هایی که در اختیار شما قرار گرفته است را به خاطر بسپارید. اگر در برخی از شرایط کلمه‌ای به گوشتان خورد که معنی آن را نمی‌دانستید، بی‌توجه از کنار آن نگذرید، بلکه برای بار دیگر به واژه نامه مربوط مراجعه کنید و معنی آن را به خاطر بسپارید.

از دیگر اقداماتی که توصیه می‌شود در راستای آموزش سئو مقدماتی انجام دهید، مطالعه کتاب و منابع گوناگون است. این دست از اقدامات به شما کمک می‌کنند تا با اصطلاحات سئو و آموزش‌های ابتدایی آشنا شوید و بتوانید روند آموزش را با سهولت و آسانی بیشتر طی کند.

 

بررسی و تحقیق کلمات کلیدی و تاثیر این موضوع بر بهینه سازی سایت

بدون شک مهمترین موضوعی که شما باید در سئو سازی سایت به آن توجه داشته باشید، مربوط به تحقیق کلمات کلیدی است. کلمات کلیدی در واقع کلماتی هستند که کاربران با سرچ آن‌ها به سایت شما می‌رسند؛ یعنی موتور جست‌وجو نتیجه‌ی خود را بر اساس سرچ کاربر و کلمه کلیدی انتخابی نشان می‌دهد. با توجه به تمام این موارد باید متوجه اهمیت کلمات کلیدی شده باشید، از همین جهت توصیه می‌شود اقداماتی را در راستای انتخاب کلمات کلیدی انجام دهید. 

انتخاب یک کلمه کلیدی مناسب، تاثیر بسیاری بر موفقیت سایت شما خواهد داشت؛ از همین جهت توصیه می‌شود تحقیقاتی را پیش از انتخاب این کلمات انجام دهید. تحقیقاتی که در رابطه با انتخاب کلمات کلیدی انجام می‌شود،باید مسائل گوناگونی را شامل شود. یکی از مسائلی که در زمان تحقیق کلمه کلیدی باید به آن توجه کنید، حوزه و زمینه‌ی مربوط به فعالیتتان است.

شما باید به دنبال کلماتی باشید که گمان می‌کنید کاربران بیشتر از سایر کلمات آن را سرچ می‌کنند. این موضوع سبب می‌شود که سایت شما پس از سرچ کلمه کلیدی توسط کاربر، به نمایش گذاشته شود و کاربر صفحه شما را برای مشاهده و مطالعه انتخاب کند.

بدون شک تا به اینجا به اهمیت کلمات کلیدی پی برده‌اید؛ بنابراین از شما درخواست می‌شود که فهرستی از کلمات کلیدی که فکر می‌کنید می‌توانند سبب بالا بردن رتبه‌ی سایت شما شوند را انتخاب و از بهترین آن‌ها برای سایت خود استفاده کنید. بدقت داشته باشید که سرمایه‌گذاری برای یافتن کلمات کلیدی، شیوه‌ی کاملا مناسبی خواهد بود؛ چرا که قطعا کلمات کلیدی نقش موثری در کسب رتبه برای سایت شما خواهد داشت.

کلمات کلیدی

 

شیوه‌ی انتخاب کلمات کلیدی مناسب  

یکی از موضوعاتی که در اکثر کسب‌وکارها موجب شکست و عدم موفقیت می‌شود را می‌توان انتخاب کلمات کلیدی نامناسب در نظر گرفت؛ اما چه چیزی سبب می‌شود که فرد نتواند کلمات مناسبی را برای حرفه و کار خود انتخاب کند؟ دلیل اول را می‌توان اشکال در تحقیق در نظر گرفت. گاهی اوقات فرد تنها یکبار به تحقیق می‌پردازد و با هر آنچه که از آن تحقیق به دست آورده، کلمه را انتخاب می‌کند. باید گفت که بهتر است فرد برای انتخاب کلمات به درستی، تحقیقات لازم را چندین مرتبه انجام دهد تا از نتیجه‌ی حاصل مطمئن شود. 

به‌روزرسانی کلمات کلیدی موضوع دیگری به حساب می‌آید که باید به آن توجه شود. اگر شما کلمات کلیدی سایت خود را به‌روزرسانی نکنید، موتورهای جست‌وجو دیگر نمی‌توانند سایت شما را شناسایی کنند و به همین دلیل سایت شما رتبه‌ی خود را از دست می‌دهد.

 مورد دیگری که می‌تواند موجب شکست و عدم موفقیت شما شود را می‌توان انتخاب کلمات کلیدی در نظر گرفت که از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند.این موضوع احتمال نمایش سایت شما را به عنوان نتیجه، کاهش می‌دهد؛ بنابراین بهتر است کلمات کلیدی را انتخاب کنید که به نسبت خاص و یونیک هستند.

توصیه ما به شما انجام یکسری تحقیقات مستمر و دائمی است که باید در رابطه با حرفه و کار شما صورت گیرد؛ توجه داشته باشید که تحقیق و ارزیابی شرایط تنها یک مرتبه،نمی‌تواند کارآمد و مناسب باشد و بهتر است شما این کار را به صورت دوره‌ای انجام دهید تا بتوانید کلمات کلیدی‌های استفاده شده را نیز به‌روزرسانی کنید.

 

 

ابزارهایی که به شما در جستجوی کلمات کلیدی کمک می‌کند 

تا به اینجای متن تاثیر کلمات کلیدی برای شما تعریف شد و اکنون شما می‌دانید که انتخاب کلمه‌ی مناسب چه تاثیری بر بهبود رتبه سایت و در نتیجه حرفه و کار شما خواهد داشت.با توجه به اهمیت و ارزشی که این موضوع دارد، تصمیم گرفتیم شما را با برخی از ابزارهایی که می‌توانید از آن‌ها در این راستا استفاده کنید، آشنا کنیم. 

 

ابزار kwfinder

یکی از کارآمدترین ابزارهایی که می‌توانید در راستای تحقیق کلمات کلیدی از آن استفاده کنید، kwfinder است. این ابزار با توجه به مزیت‌هایی که دارد، می‌تواند نیازهای شما را به خوبی و به طور کامل برطرف کند. از جمله مزیت‌هایی که می‌توان برای این ابزار در نظر گرفت، تنوع کلمات کلیدی و آمار دقیقی است که این ابزار در اختیارتان قرار می‌دهد.تنوع کلمات کلیدی که برای این ابزار در نظر گرفته شده است، به شما این امکان را می‌دهد تا کلمه مورد نظر خود را سرچ کنید. 

سپس کلمات کلیدی مرتبط با سرچی که انجام داده اید را مشاهده خواهید کرد و شاید در این میان با کلماتی روبرو شوید که مربوط به حرفه و کار شما است، اما شما تا به حال از آن بی خبر بودید. مورد دیگر در رابطه با این موضوع این است که شما می‌توانید کلمات کلیدی که به نمایش گذاشته می‌شود را بر اساس رتبه بندی آن‌ها مشاهده کنید. تمام این موضوعات به شما کمک می‌کنند تا کلمات کارآمدتری را برای سایت خود انتخاب کنید.

که شما می‌توانید کلمات کلیدی که به نمایش گذاشته می‌شود را بر اساس رتبه بندی آن‌ها مشاهده کنید. تمام این موضوعات به شما کمک می‌کنند تا کلمات کارآمدتری را برای سایت خود انتخاب کنید.در رابطه با مزیت آمار دقیق این ابزار نیز باید گفت که kwfinder به شما به طور دقیق نشان می‌دهد که یک کلمه کلیدی چند بار در ماه جستجو شده و از چه میزان محبوبیتی برخوردار است. اگر فکر می‌کنید که نمی‌توانید به درستی کلمات مناسبی را برای سایت خود انتخاب کنید، بهتر است از این برنامه کمک بگیرید تا مشکلی برای صفحه و وب‌سایت شما پیش نیاید.

 

ابزار keyword planner 

کیورد پلنر نیز همانند ابزار kwfinder، بسیاری از امکانات را دارد و تنها فرق میان ابزار کیورد پلنر با این ابزار را می‌توان داشتن اکانت گوگل در نظر گرفت.در واقع می‌توان گفت که شما با داشتن چنین اکانتی امکان تحلیل بسیاری از کلمات کلیدی را خواهید داشت.

 

استفاده‌ی مناسب از کلمات کلیدی 

توجه داشته باشید که تنها انتخاب کلمات مهم نیست و شما باید شیوه‌ی استفاده از آن‌ها را نیز بدانید؛ یعنی برای مثال شرایطی را تصور کنید که شما بهترین کلمات کلیدی را برای سایت خود انتخاب کرده اید، اما به سبب آنکه آموزش‌های لازم را در این باره ندیده اید، امکان دارد در استفاده‌ی مناسب از کلمات دچار مشکل شوید. در دوره سئو در رابطه با این موضوع نکاتی ذکر شده است که به شما کمک می‌کند تا کلمات کلیدی را به درستی انتخاب کنید.

در ادامه برای شما نکاتی را ذکر خواهیم کرد که می‌توانید با استفاده از آن‌ها کلمات را به درستی در جاهای مناسب قرار دهید. در ادامه با ما همراه باشید تا با این نکات که در آموزش سئو بسیار حائز اهمیت هستند، آشنایی شوید.

توصیه‌ی ما به شما در استفاده از کلمات کلیدی به این شرح است:

 • در عنوان صفحه‌ی خود از کلمه کلیدی استفاده کنید.
 • در آدرس صفحه‌ی خود نیز از کلمات کلیدی استفاده کنید؛ دقت داشته باشید این کار باعث می‌شود صفحه‌ی شما در نتیجه‌ی سرچ کاربران به نمایش گذاشته شود.
 • در توضیحات متا تگ نیز از کلمات کلیدی استفاده کنید.
 • در داخل متن و محتوایی که تصمیم دارید درون سایت از آن استفاده کنید نیز کلمات کلیدی را جای دهید.
 • متن Alt نیز حائز اهمیت خواهد بود، بنابراین توصیه می‌شود از کلمات کلیدی در این قسمت نیز استفاده شود.
 • در زمان لینک سازی نیز از کلمات کلیدی استفاده کنید تا در نتیجه‌ی سرچ کاربرد صفحه‌ی شما به نمایش گذاشته شود.

سئو تکنیکال

 

سئو تکنیکال چیست؟

مورد دیگری که در آموزش کامل سئو باید مورد توجه قرار گیرد، سئو تکنیکال است. سئو تکنیکال را می‌توان یکی از بخش‌های مهم در سئو سازی سایت در نظر گرفت؛ اما سئو تکنیکال چیست و چه کاربردی دارد؟ در ادامه با ما همراه باشید تا در رابطه با این موضوع اطلاعاتی در اختیارتان قرار گیرد.

سئو تکنیکال در واقع به بررسی مسائل فنی سایت می‌پردازد و به نوعی تاثیر مثبتی بر روی بهینه سازی سایت و خزش راحت تر صفحات مورد استفاده خواهد داشت. اگر بخواهیم یکی از مشکلاتی که توسط این نوع از سئو برطرف می‌شود را برای شما توضیح دهیم، می‌توانیم به ساخته نشدن نقشه‌ی درست سایت اشاره کرد. اگر نقشه‌ی سایت شما به درستی ساخته نشود، برخی از صفحات به موتور جستجوی گوگل معرفی نخواهد شد و گوگل آن صفحه را نیز به نمایش نخواهد گذاشت که این موضوع در رتبه‌ی سایت شما تاثیر بسزایی خواهد گذاشت.

بررسی مهمترین مواردی سئو تکنیکال چیست؟

در بخش تکنیکال، چک لیستی در اختیارتان قرار خواهد گرفت که در آن چک لیست برخی از مواردی که با انجام آن‌ها می‌توانید سئو سایت خود را بهبود ببخشید، ذکر شده است. اگر به دنبال رتبه و بالایی برای سایت خود هستید، پیشنهاد می‌دهیم مواردی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌شود را به درستی انجام دهید.

 

فایل robots.txt را بهینه سازی کنید

robots.txt را می‌توان یک فایل متنی در نظر گرفت که در هاست شما قسمت ریشه یا root قرار می‌گیرد. مواردی که در این فایل متنی ذکر می‌شود، در واقع دستورالعمل‌هایی محسوب می‌شود که موتورهای جست‌وجو به آن مراجعه می‌کنند تا ایندکس صفحات به درستی صورت گیرد. توجه داشته باشید که شما می‌توانید مواردی که در این فایل متنی ذکر می‌شود، در واقع دستورالعمل‌هایی محسوب می‌شود که موتورهای جست‌وجو به آن مراجعه می‌کنند تا ایندکس صفحات به درستی صورت گیرد. توجه داشته باشید که شما دستورالعمل‌هایی را برای این سایت تعریف و مشخص کنید که چه صفحاتی ایندکس شود و چه صفحاتی نشود!

 

ساختار وب‌سایت خود را بهینه کنید  

در بخش تکنیکال می‌توان به بهینه سازی ساختار سایت اشاره داشت. سئو تکنیکال یکی از انواع سئوهایی محسوب می‌شود که تاثیر بسزایی در بهینه سازی سایت‌ها دارد. شما می‌توانید مطالب سایت خود را در دسته‌بندی‌های مناسبی قرار دهید تا کاربر در زمان مراجعه به سایت شما امکان دسترسی به مطالب را به راحتی داشته باشد. در کل بهتر است صفحه‌ی سایت خود را بخش بندی کنید تا دسترسی به بخش مورد نظرتان به راحتی انجام شود.

 

افزایش سرعت سایت

دقت داشته باشید که سرعت سایت از مهمترین ملاک‌هایی محسوب می‌شود که می‌تواند رتبه‌ی سایت شما را بهبود ببخشد. از آنجایی که سرعت سایت به زیر ساخت‌های صفحات شما وابسته است، سئو تکنیکال در این حیطه مورد استفاده قرار می‌گیرد. راه کارهای گوناگونی وجود دارد که در این دوره در اختیارتان قرار می‌گیرد و شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها سرعت سایت خود را بهبود ببخشید.

مهمترین نکاتی که در رابطه با آموزش سئو تکنیکال وجود داشت را برای شما بیان کردیم، اما توجه داشته باشید که این نکات تنها به این چند مورد محدود نمی‌شود و نکات بسیار دیگری وجود دارد که می‌توانید با پرداختن به آن‌ها، رتبه‌ی سایت خود را بالا ببرید. از جمله نکاتی که در این راستا باید به آن‌ها اشاره شود، می‌توان به مواردی چون استفاده از structured data، Bread Crump، ایجاد نقشه بر روی صفحه و بهبود و بهینه سازی صفحاتی که با ارور 404 مواجه می‌شوند اشاره داشت.

سئو محتوا

 

 SEO محتوا چیست و چه تاثیری دارد؟

یکی دیگر از مسائلی که در دوره جامع سئو سایت مورد توجه قرار می‌گیرد را می‌توان محتوای سایت در نظر گرفت. سئو محتوا یکی از انواع کارهایی محسوب می‌شود که شما می‌توانید در راستای بالا بردن رتبه‌ی سایت خود انجام دهید؛ دقت داشته باشید که سئو محتوا کار سخت و دشواری نخواهد بود و شما می‌توانید به راحتی با در نظر گرفتن و رعایت برخی از نکات به خوبی این کار را انجام دهید.

ما در این بخش تصمیم داریم شما را با برخی از نکاتی که می‌توانید با استفاده از آن‌ها محتوای مناسبی را در جهت انتشار در سایت خود منتشر کنید؛ آشنا کنیم؛ بنابراین اگر به دنبال راه و شیوه‌ای هستید که با استفاده از آن بتوانید یک محتوای مناسب و ایده ال را داشته باشید، در ادامه ما را همراهی کنید.

 • در سئو سازی سایت پیش از هر چیزی باید با قدم و مراحلی که در راستای سئو محتوا با آن‌ها مواجه شوید، آشنا شوید. از جمله مراحل و قدم‌های این مرحله در ادامه برای شما ذکر خواهیم کرد و امیدواریم که شما با توجه به آن‌ها بتوانید محتوای خود را به درستی سئو سازی کنید.
 • حتما از کلمه‌ی کلیدی برای عنوان محتوای خود استفاده کنید و از آن غافل نشوید.
 • در طول محتوا به صورت پراکنده از کلمات کلیدی استفاده کنید. به چگالی توزیع پخش کلمات توجه داشته باشید، چرا که این موضوع می‌تواند تاثیر بسزایی در سئو سازی سایت شما داشته باشد.
 • در هدرهای H1، H2 و H3 نیز از کلمات کلیدی و یا عبارت‌های مشابه به کلمات کلیدی استفاده کنید. این کار باعث تاکید بیشتر بر موضوع اصلی محتوا می‌شود و در نتیجه موتورهای جست‌وجوی گوگل چنین محتوایی را برای نمایش گذاشتن مناسب می‌داند.
 • در برخی از بخش‌های محتوا از کلمات کلیدی استفاده کنید و آن‌ها را به سایت و صفحه‌ی مخصوص لینک کنید. این کار سبب می‌شود دسترسی کاربر به سایت مورد نظرش با راحتی بیشتری صورت گیرد. علاوه بر راحتی کاربر، موتورهای جستجو نیز تشخیص می‌دهند که چنین صفحه‌ای برای استفاده مناسب تر است و از همین جهت آن را به نمایش می‌گذارند.
 • یکی دیگر از نکته‌های که در زمان سئو وب سایت به آن پرداخته می‌شود، کیفیت محتوا است. توجه داشته باشید که کیفیت محتوای شما در بالا بردن رتبه سایت بسیار موثر خواهد بود و اگر محتوای شما از کیفیت قابل قبولی برخوردار نباشد، نتیجه‌ی معکوسی را از این بابت دریافت خواهید کرد؛ یعنی امکان دارد رتبه‌ی سایت شما از آنچه که الان است، بدتر نیز شود.

در رابطه با کیفیت محتوا باید گفت که شما باید محتوایی را درون سایت قرار دهید که در آن اطلاعات و نکات مفید و مربوط به موضوع قرار گرفته باشد؛ همچنین نکاتی که به آن‌ها پرداخته شده است نیز صحت داشته باشند و بتوانند اعتماد کاربران سایت را جلب کند. در کنار تمام این موارد به جذابیت محتوا و ظاهر آن نیز توجه داشته باشید و ساده از کنار آن نگذرید.

 

 

لینک سازی داخلی چیست و چه تاثیری بر سئو سایت دارد؟

در ابتدا بپردازیم به معنی لینک سازی. لینک سازی در واقع به جمله اقداماتی گفته می‌شود که شما می‌توانید با انجام آن، صفحه‌ای را از یک سایت به صفحه‌ی دیگری که برای همان سایت است، وصل کنید؛ یعنی کاربر شما می‌تواند با یک کلیک ساده بر روی لینک، به بخش مرتبط و مورد نظر خود هدایت شود؛ اما چرا لینک سازی اهمیت دارد؟

در رابطه با ارزش و اهمیت لینک سازی داخلی می‌توان گفت که این کار سبب می‌شود کاربر به یکی دیگر از محتواهای سایت شما رجوع داده شود و مدت زمان بیشتری را در صفحه‌ی شما بماند. هر چه کاربر مدت زمان بیشتری در سایت و صفحه‌ی شما بماند، وب‌سایت شما رتبه‌ی بهتری را کسب خواهد کرد.

توجه داشته باشید که موتورهای جستجو گوگل برای افزایش رتبه‌ی یک سایت، به دنبال صفحات جدید هستند و اگر شما از لینک سازی داخلی در محتوای خود استفاده کنید، به موتورهای جستجو می‌فهمانید که صفحه‌ی جدیدی در سایت شما به وجود آمده و موتورهای جستجو نیز پس از چنین موضوعی، امتیاز مثبتی را برای سایت شما در نظر می‌گیرند.

نکته‌ی دیگری که لازم است در رابطه با لینک سازی صفحه بدانید این است که اگر صفحات سایت شما از هر گونه لینک سازی فارغ باشد، گوگل آن را فاقد ارزش می‌داند و حتی می‌توان برای این شرایط واژه یتیم را نیز در نظر گرفت؛ بنابراین توصیه می‌شود حدالامکان از لینک سازی در سایت خود بهره ببرید و با این کار زمینه‌ی در یافت رتبه‌ی بهتر را برای خود فراهم کنید.

لینک سازی داخلی مزیت‌هایی را نیز به همراه دارد که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به دسترسی ساده و راحت کاربران به سایت، پیدا کردن صفحه و سایت توسط ربات‌های گوگل و خزش به آن‌ها و همچنین کسب اعتبار بیشتر اشاره کرد.

البته توجه داشته باشید که فرایند لینک سازی داخلی نیز نیاز به دقت دارد و احتمال آنکه در این راستا مشکلات متفاوتی پیش بیاید، وجود دارد؛ بنابراین بهتر است دوره جامع سئو را به طور کامل ببینید و تمام اطلاعات لازم و مربوط به آن را نیز کنید تا احتمال رخ داد به کم ترین حالت ممکن برسد.

 

سئو خارجی

یکی از موارد بسیار مهم در بهینه سازی سایت، قسمت سئو خارجی است زیرا در صورت اجرای درست آن می‌تواند تاثیرات فوق‌العاده‌ای در بهبود رتبه‌بندی سایت و نتایج گوگل داشته باشد. در واقع سئو خارجی یا Seo off به تکنیک‌هایی گفته می‌شود که خارج از سایت صورت می‌گیرد تا تاثیر مثبت در روند بهینه سایت داشته باشد.

از مهم‌ترین فعالیت‌هایی که می‌توان برای سئو خارجی در نظر گرفت، فعالیت در شبکه‌های اجتماعی، فروم و دریافت بک لینک است. البته این نکته را در نظر داشته باشید که دریافت بک لینک فالو و با کیفیت می‌تواند تاثیری شگفت‌انگیز در پیشرفت سایت داشته باشد اما اگر بک لینک‌ها به‌صورت غیرطبیعی و بی‌کیفیت باشد، می‌تواند باعث پنالتی شدن سایت شود؛ زمانی که یک سایت دیگر در نتایج گوگل نمایش داده نشود، به اصطلاح پنالتی شده است. در آموزش سئو سایت یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی که باید به‌خوبی فرا بگیرید، سئو خارجی و ایجاد بک لینک‌های طبیعی و با کیفیت است.

شاید برایتان این سوال پیش بیاید که بک لینک چیست و چگونه انجام می‌شود؟ زمانی که یک سایت دیگر بر روی کلمات کلیدی به سایت ما لینک بدهد، بک لینک گفته می‌شود، برای تاثیر هرچه بیشتر این کار باید سایت‌هایی که اقدام به لینک دادن می‌کنند از لحاظ رتبه‌بندی نسبت به سایت ما، رتبه‌بندی بهتری داشته باشند تا تاثیر مثبتی بر روی سایت ما داشته باشد.

شاید این کار در نگاه اول بسیار ساده باشد اما در ایجاد بک لینک‌ها باید نکات ریز بسیاری مورد توجه قرار بگیرید تا تاثیر مثبت آن احساس شود، این نکته را در نظر داشته باشید که اگر بدون آموزش اقدام به انجام این کار کنید، احتمال دارد تا نه‌تنها تاثیر مثبتی از آن دریافت نکنید بلکه تاثیرات بسیار بدی بر روی رتبه‌بندی و جایگاه شما بگذارد.

در این بخش به مهم‌ترین موارد مربوط به سئو خارجی صحبت کردیم که با رعایت آن‌ها می‌توان تاثیرات شگفت‌انگیزی دریافت کرد. البته سئو خارجی به همین‌جا ختم نمی‌شود و موارد بسیار زیادی را شامل می‌شود که با ایجاد یک استراتژی درست می‌توان از آن بهره‌مند شد. اگر قصد دارید تا به‌تمامی نکات مهم سئو خارجی مسلط شوید، می‌توانید از آموزش جامع سئو استفاده کنید.

سئو محلی

 

سئو محلی

سئو محلی را می‌توان یکی از انواع سئوهایی در نظر گرفت که به تازگی برای موتورهای جستجو گوگل در نظر گرفته شده اند. این سئو در واقع به موتورهای جستجو گوگل، موقعیت جغرافیایی شما را نشان می‌دهد و سپس مطابق با این موقعیت، نتایجی را برای شما نمایان می‌کند. دقت داشته باشید که موقعیت جغرافیایی شما یا هر کاربر دیگری از طریق آی پی مشخص می‌شود؛ اما توجه کنید که این شیوه تنها مختص به مکان جغرافیایی شما است و از این طریق امکان تشخیص مکان جغرافیایی شما که در آنجا دارنده‌ی سایت یا مشغول به تجارت هستید، وجود ندارد و باید از شیوه و اصولی معین استفاده کنید.

برای مثال تصور کنید که شما ساکن یزد هستید و تصمیم دارید رستورانی را برای رفتن انتخاب کنید؛ در چنین شرایطی شما به خوبی می‌توانید اهمیت سئو محلی را درک کنید، چرا که موتورهای جستجو در چنین موقعیتی می‌توانند محل شما را شناسایی کنند و سپس پیشنهاد مناسبی را در اختیارتان قرار دهند.

 

بررسی اسلایدر سئو محلی چیست؟

اسلایدر سئو محلی را شما به صورت یک عکس رنگی و افقی در کنار صفحه‌ی خود مشاهده خواهید کرد و می‌توان گفت در واقع این عکس تصاویری را به نمایش می‌گذارد که توسط صاحب حساب کاربری و یا دیگر مشتریان بارگذاری و دریافت می‌شود. در آموزش سئو نکاتی در اختیارتان قرار می‌گیرد که می‌توانید با استفاده از آن‌ها به راحتی اطلاعات کافی و مناسبی را در رابطه با انواع سئو به دست آورید.

دقت داشته باشید که سئو محلی یک سئو ساده اما کاربردی است، بنابراین توصیه می‌شود کمی وقت در راستای سئو محلی بگذارید تا مسیر موفقیت را پشت سر بگذارید. در ادامه برای شما مراحلی را بیان می‌کنیم که می‌توانید با استفاده از آن‌ها اسلایدر مخصوص به سایت خود را طراحی کنید.

 • از گوگل درخواست صفحه Google + را داشته باشید و هر آنچه در فرم مربوط به آن خواسته شده است را پر کنید.
 • عکس‌هایی که مد نظر دارید را در Google + آپلود کنید؛ البته در این راستا توجه داشته باشید که عکس‌های آپلودی شما از کیفیت مناسبی برخوردار باشند.
 • در صفحه‌ی Google + بخشی را برای نظرات و پیشنهادات و انتقادات قرار دهید و سپس با شیوه‌های گوناگون مشتری و کاربر خود را تشویق به نظر دادن کنید.
 • در این بخش نیز از لینک سازی استفاده کنید و از آن غافل نشوید، چرا که لینک سازی یکی از مهمترین و موثرترین بخش‌های سئو سایت محسوب می‌شود.
   

گوگل سرچ کنسول

 

آموزش سرچ کنسول

تا به اینجا به دوره آموزش سئو اشاره داشتیم و سعی کردیم شما را تا حدودی با هر یک از آن‌ها آشنا کنیم. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر آموزش جامع سئو را بگذرانید و به جواب تمام سوال هایی که داشتید، دست یابید. در این بخش تصمیم داریم شما را با آموزش سرچ کنسول آشنا کنیم و اطلاعاتی را در رابطه با آن در اختیارتان قرار دهیم تا به خوبی با آن‌ها آشنا شوید.

GSC یا google search console نام لاتین و مخفف شده‌ی گوگل سرچ کنسول است که در واقع راه ارتباطی میان وبمستر هاست و گوگل محسوب می‌شود. سرچ کنسول به شما این امکان را می‌دهد که از سایت خود هر آنچه نیاز دارید را به دست آورید و به وضعیت صفحه‌ی خود مطلع شوید.

همچنین این کنسول با توجه به امکانات و ویژگی‌هایی که دارد، شرایطی را برای کاربران ایجاد کرده که بتوانند تغییرات مد نظر خود را برای بهبودی وضعیت انجام دهند؛ بنابراین اگر از دسته افرادی هستید که سایت دارید و کنترل سایت بر عهده‌ی شما قرار دارد، بهتر است آموزش سرچ کنسول را به طور کامل ببینید و به این کنسول تسلط کامل پیدا کنید.

اگر شما به تازگی یادگیری سئو سایت را شروع کرده اید، بهتر است آموزش سرچ کنسول را نیز در این راستا ببینید؛ چرا که بدون شک به این دانش نیاز پیدا خواهید کرد و اگر نتوانید به درستی آن را خودتان برطرف کنید، باید هزینه‌های گوناگونی را به کارشناسان مخصوص سئو بپردازید تا آن‌ها تغییرات کوچک و ساده‌ای را برای سایت شما ایجاد کنند.

در دوره جامع سئو شما با این مسائل نیز آشنا می‌شوید. از جمله بخش‌های گوناگونی که در این آموزش مورد توجه قرار می‌گیرد، می‌توان به بخش‌هایی چون آشنایی و معرفی انواع بخش‌ها، آشنایی با منو performance و گزینه‌های موجود بر روی نمودار آن، آشنایی با فیلترهای گوناگون، آموزش استفاده از URL inspection و بخش‌های گوناگون آن و ... اشاره داشت.

 

آموزش گوگل آنالیتیکس

یکی دیگر از ابزارهای کاربردی شرکت گوگل را می‌توان گوگل آنالیتیکس (Google Analytics) در نظر گرفت. کاربران می‌توانند با استفاده از این ابزار وبسایت خود را طراحی کنید و هر آنچه در آن وجود دارد را بررسی کنید.

این ابزار امروزه به دلایل گوناگونی چون رایگان بودن و استفاده‌ی راحت، محبوبیت بسیاری پیدا کرده است. شما می‌توانید با استفاده از این ابزار تحلیلگر، موارد گوناگونی چون رفتار کاربران در سایت، ترافیک ورودی، نرخ تبدیل و بسیاری دیگر از موارد و اطلاعات را مورد بررسی قرار دهید. دقت داشته باشید که این اطلاعات می‌توانند بر موفقیت سایت شما تاثیر داشته باشند؛

 

گوگل آنالیتیکس

بنابراین در کناریادگیری سئو، آموزش‌های لازم در رابطه با گوگل آنالیتیکس را مشاهده کنید. از جمله سوال هایی که می‌توانید با استفاده از این ابزار به جواب آن‌ها دست یابید را می‌توان سوال هایی چون:

 • تعداد افراد بازدید کننده از سایت چند نفر است؟
 • مدت زمان حضور کاربران در سایت چقدر است؟
 • آیا میزان جذابیت و وضوح صفحه کافی است؟
 • بازدیدکنندگان سایت از چه شهر و کشورهایی هستند؟
 • کدام یک از صفحات محبوبیت بیشتری دارند و کاربران کدام صفحه را بیشتر برای مطالعه می پسندند؟
 • کدام یک از بازدیدکنندگان به مشتری سایت تبدیل شده است؟
 • چگونه می‌توان سرعت سایت را افزایش داد؟
 • بازدید کنندگانی که به مشتری تبدیل می‌شوند چه ویژگی‌هایی دارند؟

تمام سوال هایی که در این قسمت برای شما مطرح شد، از سوال های اساسی محسوب می‌شوند که شما می‌توانید با استفاده از گوگل آنالیتیکس به هر یک از آن‌ها پاسخ دهید. این ابزار از مهمترین ابزارها محسوب می‌شود و از همین جهت توصیه می‌شود آموزش‌های لازم در رابطه با آن را ببینید. این آموزش به شما کمک می‌کند تا سئو سایت را با شیوه و روش بهتری انجام دهید.

ما در این مقاله انواع گوناگون سئو و تاثیر هر کدام را برای شما بیان کردیم و در کنار آن‌ها آموزش‌های لازم دیگر را نیز بیان کردیم. شما می‌توانید در ابتدا با مطالعه هر یک از این موارد اطلاعات لازم را به دست آورید و سپس به صورت اختصاصی به آموزش جامع سئو بپردازید. انجام تمام این موارد سبب می‌شود که سایت شما رتبه و جایگاه بهتری پیدا کند و سبب موفقیت سایت شما شود.

سوالات متداول

با افزایش روزافزون استفاده از اینترنت شما برای موفقیت مجبور هستید تا در فضای وب هم حضور پررنگی داشته باشید. در کنار حضور در شبکه های اجتماعی شما باید وبسایتی با جایگاه خوب در نتایج گوگل داشته باشید. از همین رو یادگیری سئو از یک مزیت به یکی از واجبات تبدیل شده است و هر کسب و کاری که به دنبال دیده شدن و موفقیت است باید سئو سایت خود را بهبود ببخشد.

در کنار دوره جامع متخصص واقعی سئو، ویدیو های رایگان، مقالات و مطالب کاربردی رایگان بسیاری یافت می‌شود که شما می‌توانید همین حالا آن ها را مطالعه و مشاهده کنید.

با دوره رایگان آموزش سئو مقدماتی شما می‌توانید مسیر یادگیری SEO را آغاز کنید. ما در این دوره به آموزش مفاهیم و اصطلاحات سئو، نقشه راه تبدیل شدن به متخصص SEO و مطالب کاربردی دیگر پرداخته ایم.

پیش از ورود به جزئیات لازم است بدانید این دوره با گذر زمان دائما در حال آپدیت شدن است و تمام بخش های هر آپدیت به طور رایگان در اختیار خریداران این پکیج قرار می‌گیرد. در دوره جامع متخصص واقعی سئو موارد زیر تدریس شده است:

 1. فصل سئو مقدماتی
 2. فصل تحقیق کلمات کلیدی
 3. فصل سئو تکنیکال
 4. فصل سئو محتوا
 5. فصل لینک سازی داخلی
 6. فصل سئو خارجی
 7. فصل سئو محلی
 8. فصل آموزش سرچ کنسول
 9. فصل آموزش گوگل آنالیتیکس

سبد خرید

سبد خرید شما خالی است.